Ads banner 468x60

.

Dinamo - Steaua, 1-3, în Ștefan cel Mare

Ambele echipe au lăsat la o parte teama și s-au avântat în atac încă din primele minute. Dănciulescu și Niculae n-au nimerit ținta în interval de doar un minut ('6,'7). După doar câteva minute, Iliev (Steaua), le-a făcut cadou dinamoviștilor (că tot e Moș Niculae) un penalty în minutul 19, comițând henț. Niculae l-a executat ușor pe Tăƒtăƒrusanu, acesta reprezentând primul gol al partidei. Cam așa a arătat primul gol marcat (au mai urmat încă trei). Pe ansamblu, am văzut un meci destul de echilibrat, cu multe șanse de o parte și de cealaltă a terenului, nu a existat teamă între cele două echipe, iar arbitrajul...no comment; finalul meciului a fost de vis, și nu glumesc, în doar câteva minute, Dinamo a avut în jur de 7-8 ocazii la poarta lui Tătărușanu, dintre care două bare. Toate visele dinamoviste s-au spulberat în al doilea minut de prelungiri când unul dintre frații Costea a marcat golul de închidere a tabelei, cel de 3 la 1. Steaua a urcat pe locul 4, având 28 de puncte, Dinamo rămânând pe primul loc în campionat, la doar un punct distanță de CFR Cluj, și la două de FC Rapid.